Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod Caen pentru expertizari pietre pretioase?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod Caen pentru expertizari pietre pretioase?

Buna ziua,
Ce cod Caen as putea sa imi autorizez pentru a efectua expertizari (in speta pentru pietre pretioase)?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Puteti folosi:
9525 - Repararea ceasurilor şi a bijuteriilor
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
3212 - Fabricarea bijuteriilor şi articolelor similare din metale şi pietre preţioase
Daca doriti sa efectuati expertize tehnice judiciare in specializarea respectiva trebuie sa fiti autorizat mai intai de catre MJ ca expert tehnic judiciar in conditiile OG nr. 2/ 2000 cu modificarile si completarile ulterioare si apoi sa mentionati pe certificatul de inregistrare la RC codul CAEN
7490 - Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice n.c.a
multumesc pentru raspuns.