avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod Caen pentru expertizari pietre pretioase?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod Caen pentru expertizari pietre pretioase?

Buna ziua,
Ce cod Caen as putea sa imi autorizez pentru a efectua expertizari (in speta pentru pietre pretioase)?
Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 21 Mai 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adina.rostotchi , utilizator 17:50, 22 Mai 2019
Puteti folosi:
9525 - Repararea ceasurilor şi a bijuteriilor
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
3212 - Fabricarea bijuteriilor şi articolelor similare din metale şi pietre preţioase
Daca doriti sa efectuati expertize tehnice judiciare in specializarea respectiva trebuie sa fiti autorizat mai intai de catre MJ ca expert tehnic judiciar in conditiile OG nr. 2/ 2000 cu modificarile si completarile ulterioare si apoi sa mentionati pe certificatul de inregistrare la RC codul CAEN
7490 - Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice n.c.a
multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa > multiple coduri caen rbh007 rbh007 Buna ziua, Ma aflu in situatia de a infiinta un PFA (impozitarea in sistem real) avand ca si cod caen principal 3213 (Fabricarea imitatiilor de bijuterii si ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru un pfa - handmade Ana1788 Ana1788 Aș vrea să valorific legal hobby-ul meu, urmând cea mai simpla varianta. Doresc sa ofer spre vânzare coronițe, agrafe, coliere, cercei și alte bijuterii ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl-d Simmmona Simmmona Buna ziua, intentionez sa-mi deschid un SRL-D urmand ca sa realizez urmatoarele obiecte de activitate: - productia de handmade si comercializarea cu ... (vezi toată discuția)