Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cer o lamurire!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cer o lamurire!

Sotia mea are gradul de handicap accentuat permanent nerevizuibil,ea are dreptul de a lucra cu mine cu contract de munca chiar daca primeste indemnizatia?
Persoanele cu handicap pot fi încadrate în muncă conform pregătirii lor profesionale şi capacităţii de muncă, atestate prin certificatul de încadrare în grad de handicap, emis de comisiile de evaluare de la nivel judeţean sau al sectoarelor municipiului Bucureşti.