Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum fac cererea pentru renunțarea chemării in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum fac cererea pentru renunțarea chemării in judecată pentru pensia alimentara

De curând m.am împăcat cu soțul meu și aș vrea sa.mi retrag acea plângere pentru pensie îmi puteți spune ce anume scriu in acea cerere va rog!
scrieti exact ceea ce doriti : ca dumneavoastra, in calitate de reclamanta, intelegeti sa renuntati la judecarea cererii de chemare in judecata
pai, unde ati facut plangerea?
Buna seara...tocmai ca nu prea mă descurc mă puteți ajuta cu un model de cerere va rog!
Am făcut la tribunal...i-a venit soțului meu o citație să facă demersurile in continuare termen de 25 de zile dar eu vreau sa renunț și nu știu ce să scriu în cerere....

pai, unde ati facut plangerea?

Nicoletaaa123, utilizator
De fapt ati facut o cerere (nu o plangere) la judecatorie ptr fixarea pensiei alimentare. Daca sunteti hotarata sa renuntati, asteptati sa va citeze instanta si la primul termen de judecata, dvoastra personal, in fata judelui, declarati ca renuntati la judecata.