Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua.am 1 apartament girat la banca pt un credit al matusii.eu am 2 credite personale neplatite .una dintre bancile mele m a executat silit si a vandut apartamentul.intrebarea mea este cine a primit banii din vanzare apartamentului bancile mele sau banca matusii la care a fost girat apartamentul meu?eu nu am niciun venit.multumesc.
Mergeti la executor pentru a va da procesul verbal de distribuire a pretului. Acolo se arata clar cum s-au impartit banii. In mod normal, prima oara se indestuleaza banca matusii, fiind creditor ipotecar si din diferenta bancile celelalte
Consuela Scarlat a scris:

prima oara se indestuleaza banca matusii, fiind creditor ipotecar si din diferenta bancile celelalte

Dacă mai rămâne vreo diferență. Se poate și posibilitatea în care să nu mai rămână nici 1 bănuț pentru ceilalți creditori.