Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Soțul meu mă înșală. Cum pot acționa în cazul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Soțul meu mă înșală. Cum pot acționa în cazul divorțului dacă reușesc să obțin dovezi?

Numele meu este paula și povestea mea este așa practic Prostituția practic când am început relația cu actualul meu soț el sa zicem nu știa ulterior a aflat a accceptat ! Cine nu ar fi acceptat in ziua de azi ulterior am aflat ca soțul are o relație intimă cu fata soției tatălui lui de care toată lumea știe numai eu nu din momentul in ,care am aflat am găsit multe indicii care îl inculpa si el nu recunoștea! As dori sa angajez un detectiv particular sa îmi confirme îndoielile de care sunt sigura și sa merg in instanța avânt ca proba doar hârtiile care am trimis bani foarte mulți bani am vb cu un avocat și mi sa spus ca mu prea avem multe dovezi pt a acționa împotriva lui familia lui fiind foarte potenta și eu fiind cam fără nici un ajutor din parte nimănui având foarte mulți bani de la părinți in cazu asta fiind îmi este cam frica sa acționez m-am gândit in instanța sa cer testul poligraf pt el așa zisa sora sau amanta și mama lui precizez ca toată familia lui știind meseria care o practic ! Vreau un sfat îmi este frica sa acționez! Va rog scuzați-mi Greșelile gramaticale!
Admin, administrator
De ce sa angajati un detectiv ca sa dovediti ce stiti deja, ca are o amanta ?
Si in instanta va duceti ca sa ce, ce vreti de fapt ?
Sa divortati ? Pt divort, nu e nevoie sa dovediti ca va inseala. Cred ca la capitolul asta, ar avea si el ceva de zis.
Ce legatura e intre faptul ca i-ati trimis bani si ca va inseala ?
Daca banii ai asunt investiti in ceva, puteti sa cereti parte din acele investitii. Daca i-ati trimis bani si i-a cheltuit.. sa fiti sanatoasa, ca faceti altii :)
Reveniti si scrieti ce vreti de fapt.
gi-jane2, moderator
Prostituția practic când am început relația cu actualul meu soț el sa zicem nu știa ulterior a aflat a accceptat ! Cine nu ar fi acceptat in ziua de azi

As vrea sa cred ca 99,9 % din barbati nu ar accepta asa ceva.
Faptul ca dvs ii trimiteti bani din practicarea prostitutiei si el cunoastea provenienta banilor, il transforma intr-un veritabil proxenet.
Daca deja ati vorbit cu un avocat inseamna ca ati primit consultanta in cunostinta de cauza si ar trebui sa tineti cont de ce v-a spus.

Anaaa123 a scris:

gi-jane2 a scris:

De ce sa angajati un detectiv ca sa dovediti ce stiti deja, ca are o amanta ?
Si in instanta va duceti ca sa ce, ce vreti de fapt ?
Sa divortati ? Pt divort, nu e nevoie sa dovediti ca va inseala. Cred ca la capitolul asta, ar avea si el ceva de zis.
Ce legatura e intre faptul ca i-ati trimis bani si ca va inseala ?
Daca banii ai asunt investiti in ceva, puteti sa cereti parte din acele investitii. Daca i-ati trimis bani si i-a cheltuit.. sa fiti sanatoasa, ca faceti altii :)
Reveniti si scrieti ce vreti de fapt.

Doresc daune morale ai sa plătească toată lumea pt ceea ce fac ! In primul rând el pe mine ma șantajat emoțional a profitat de naivitatea mea ! Sa căsătorit cu mine ca sa ii întrețin relația pe lângă fătul ca el e vinovat și i-am pus dovezile in fata mi-a cerut poze și dovezi veritabile nu l-am văzut niciodată cu domnișoara doar ca toată lumea vb și imi spune ca se afișează cu ea poate fi doar paranoia mea ! Doar ca nu cred ca toată lumea minte numai el nu minte pt ca am găsit mici indicii in schimb este totul Ok in relația noastră nu cheltuie bani bani mei sunt bani mei și ii cheltuim cum doresc eu !! are Cash defapt și de drept nu vreau sa merg in instanța vreau doar sa îmi dea ceea ce este al meu și sa ma lase in pace observ ca nu se poate vb serios și ca dacă încerc sa vb profita de slăbiciunea mea și avocatul mai pe scurt mi-a zis ca nu avem suficiente dovezi pt a merge in instanța ! Și nu înțeleg de ce ?
@Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”

Prostituția practic când am început relația cu actualul meu soț el sa zicem nu știa ulterior a aflat a accceptat ! Cine nu ar fi acceptat in ziua de azi?

Cred ca 80% din bărbați se ocupa cu așa ceva ! Deși am studiile necesare pt a avea o viața decenta asta au căutat majoritatea bărbaților ! Nu voi putea dovedi niciodată ca umbla cu sora lui vitrega deși toată lumea știe asta ! Și avocatul mi-a zis mai pe scurt ca nu avem suficiente dovezi dar in mare parte sora”amanta” și mama dansului sunt complici in cazul de fata ! De ce nu avem suficiente dovezi ?

Admin, administrator
Ar avea de zis ce ? Faptu ca ma șantajat emoțional ? Faptu ca i-am spus de relația lui și mi-a zis ca sunt nebuna ? Despre ce vorbim poate avea de zis ? Dacă eu l-am rugat sa ma lase și sa trăiască cu femeiea aceea ?