avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Somatie executare la vechea adresa
Discuție deschisă în Executare silită

Somatie executare la vechea adresa

Am primit de curand o Somatie de executare la adresa de domiciliu (corecta la momentul incheierii contractului de credit ) – in judetul X.
Intre timp , eu deja schimbasem domiciliul – CI in judetul Y.

Insa acum nu stiu unde sa formulez contestatia si unde voi plati taxa de timbru.

Incuviintarea a fost data de judecatoria de la vechea adresa .
BEJ este din judetul de la vechea adresa.

Eu inca nu am anuntat despre schimbarea de domiciliu nici judecatoria , nici BEJ , nici acest recuperator , care se vrea vrea a fi noul „creditor”.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: drragosd , utilizator 21:18, 16 Octombrie 2017
Nu ar fi mai bine sa mergeți la avocat cu actele ca sa analizeze actele si situatia juridică și să va spuna daca e sau nu bine sa ii anuntati de schimbarea adresei în funcție de situație?

Poate nu e bine sa ii anuntati.
Ultima modificare: Luni, 16 Octombrie 2017
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Multumesc pt raspun ,
cu siguranta ar fi mai bine sa merg la un avocat , am incercat dar cu programarea pe care am obtinut-o deja depasesc termenul de contestatie .
Ultima modificare: Marți, 17 Octombrie 2017
gi-jane2, moderator
Nu e bine sa încercați să mergeți la avocat care nu are timp de cazul dvs.
Căutați sa găsiți alti avocați care sa corespundă cerințelor dvs.
15 zile imi pare un termen care este mult prea mare...si nu am auzit de un asa termen de programare.
O urgenta trebuie mereu tratată ca atare.

Sau era vorba de o consultație juridică gratuită?
Ultima modificare: Luni, 16 Octombrie 2017
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

da , era vorba de un raspuns simplu gratuit. e mult spus consultative juridica.
15 zile , nu mai sunt 15 - v-am zis ca am primit somatia la adresa cevhiului domiciliu iar pana mi-a fost re transmisa si cat am incercat sa obtin o copie a dosarului de la BEJ....au mai ramas vreo 2 zile.
Ultima modificare: Marți, 17 Octombrie 2017
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. ma confrunt cu următoarea problema. În anul 2006 ... caef caef Bună ziua. Ma confrunt cu următoarea problema. În anul 2006 am luat un card de credit de la BCR pentru care am plătit pana în anul 2013 când am fost ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorie sau executare silita dator_ro dator_ro Sunt debitor la o banca din oct 2006 pentru suma de 4500 euro. Am platit doar primele rate, apoi am ramas fara munca. Ca multi alti romani am plecat in ... (vezi toată discuția)
declină soluţionarea cauzei poparelu poparelu Buna ziua va rog sa ma ajutati sa inteleg termeni judecatoresti. Am avut un card bancar care am crezut ca am terminat dar nu sa inchis. Am fost trimis in ... (vezi toată discuția)