Forum Discuţii juridice Executare silită Somatie executare la vechea adresa
Discuție deschisă în Executare silită

Somatie executare la vechea adresa

Am primit de curand o Somatie de executare la adresa de domiciliu (corecta la momentul incheierii contractului de credit ) – in judetul X.
Intre timp , eu deja schimbasem domiciliul – CI in judetul Y.

Insa acum nu stiu unde sa formulez contestatia si unde voi plati taxa de timbru.

Incuviintarea a fost data de judecatoria de la vechea adresa .
BEJ este din judetul de la vechea adresa.

Eu inca nu am anuntat despre schimbarea de domiciliu nici judecatoria , nici BEJ , nici acest recuperator , care se vrea vrea a fi noul „creditor”.

Multumesc
Nu ar fi mai bine sa mergeți la avocat cu actele ca sa analizeze actele si situatia juridică și să va spuna daca e sau nu bine sa ii anuntati de schimbarea adresei în funcție de situație?

Poate nu e bine sa ii anuntati.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Multumesc pt raspun ,
cu siguranta ar fi mai bine sa merg la un avocat , am incercat dar cu programarea pe care am obtinut-o deja depasesc termenul de contestatie .
gi-jane2, moderator
Nu e bine sa încercați să mergeți la avocat care nu are timp de cazul dvs.
Căutați sa găsiți alti avocați care sa corespundă cerințelor dvs.
15 zile imi pare un termen care este mult prea mare...si nu am auzit de un asa termen de programare.
O urgenta trebuie mereu tratată ca atare.

Sau era vorba de o consultație juridică gratuită?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

da , era vorba de un raspuns simplu gratuit. e mult spus consultative juridica.
15 zile , nu mai sunt 15 - v-am zis ca am primit somatia la adresa cevhiului domiciliu iar pana mi-a fost re transmisa si cat am incercat sa obtin o copie a dosarului de la BEJ....au mai ramas vreo 2 zile.
gi-jane2, moderator