avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Buna, imi va prelungi contractul de munca pe 3 luni, din 1 noiembrie pana in 1 februarie, data probabila in care trebuie sa nasc este de 15 fenruarie.
Ma puteti lamuri va rog daca beneficiez de concediu pre si post natal? Si cum mi as putea lua cele 42 de zile de postnatal obligatorii daca eu nu mai sunt sub contract?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 22:14, 19 Octombrie 2017
Aveti aici un raspuns:
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu post si prenatal Eva90 Eva90 Buna, imi va prelungi contractul de munca pe 3 luni, din 1 noiembrie pana in 1 februarie, data probabila in care trebuie sa nasc este de 15 fenruarie. Ma ... (vezi toată discuția)
Concediul de maternitate iulia_viorica iulia_viorica De asemenea, in legatura cu concediul de risc maternal de care beneficiez in prezent, mi s-au acordat 30 de zile, dar nu se specifica perioada. Am luat ... (vezi toată discuția)
Concediu pre si postnatal natysam_11 natysam_11 Buna ziua Sunt in somaj si urmeaza sa nasc,beneficiez de concediu pre si postnatal sau numai de concediu de crestere a copilului? Cum se poate lua ... (vezi toată discuția)