Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Buna, imi va prelungi contractul de munca pe 3 luni, din 1 noiembrie pana in 1 februarie, data probabila in care trebuie sa nasc este de 15 fenruarie.
Ma puteti lamuri va rog daca beneficiez de concediu pre si post natal? Si cum mi as putea lua cele 42 de zile de postnatal obligatorii daca eu nu mai sunt sub contract?
Multumesc
Aveti aici un raspuns:
www.avocatnet.ro/forum/discu...