Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc

Buna
Am citit tot felul de articole și OUG pe net dar am rămas nedumerit
Întrebarea mea e că dacă intru in ccc și mă angajez in alta parte decât locul în care lucrez mi se taie indemnizația sau o pot cumula până la suma de 3000 și ceva cum e scris in lege
Cu stima
O puteti cumula cu venituri supuse impozitului pe venit in valoare de maxim trei ori cuantumul minim al indemnizatiei stabilit la art. 2 alin. (2) din OUG 111/2010.

Cuantumul minim al indemnizatiei = 85% din cuantumul salariului minim brut pe tara garantat in plata (85% x 1450 lei)

In speta, valoarea maxima ar fi de 3699 lei pe an calendaristic.