Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă proprietarii unui imobil sunt dați în ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă proprietarii unui imobil sunt dați în judecată dar pot obține procură de reprezentare doar pentru unul, e suficient ?

Proprietarii unui imobil au fost actionati in judecata si vreau sa ii reprezint. Pentru unul din proprietari pot obtine procura. Este suficient acest lucru ?
Ce se intampla cu proprietarul celalalt ?
Admin, administrator
In ce calitate ii reprezentati ?
Partile actionate in instanta nu au obligatia sa mandateze reprezentant,se pot apara singuri in etapa de fond sau pot angaja aparator
Este necesar sa detin o anumita calitate ?
Exista multe situatii, de exemplu cand partea acuzata nu se poate prezenta, etc
Va trebuie procura de reprezentare pentru toti ca sa-i reprezentati.
Procura autentica specială pt fiecare.
Nu veti putea pune concluzii în fața instanței daca nu aveti calitatea de avocat.