Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale divizarea firmei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

divizarea firmei

Buna ziua,
Am si eu nevoie de un model de adresa prin care anunt firmele cu care colaborez ( clienti si furnizori ) ca societatea s-a divizat si vom continua colaborarea prin societatea nou infiintata ca urmare a divizarii. Va multumesc!
Trimiteti-le copie de pe hotararea AGA prin care ati iesit din societatea mama cu partea convenita din patrimoniul acesteia si copie de pe AGA sau decizia asociatului unic (daca sunteti unic asociat in firma nou infiintata) prin care hotarati preluarea partiala din patrimoniul societatii mama cu ocazia divizarii, de catre societatea dvs, nou-infiintata.
Apoi atasati si copii de pe incheierile judecatoresti care atesta admiterea documentelor de mai sus, si certificatul de inregistrare al noi firme si ar trebui sa fie ok , incat pe viitor furnizorii sa inteleaga cine sunteti de fapt.