avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 947 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită anulată PARTIAL?
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită anulată PARTIAL?

Mi s-a admis contestația la executare silită pt un credit si anularea actului de executare pt. perioada 2009-2013 pt.prescriere datorie in conditiile in care creditul a fost facut din 2007-2015. Pana in 2009 am platit ratele apoi pana in 2016 cand am fost executata silit nu mi s-a comunicat nici una din cele 2 cesiuni de la banca catre recuperator1 si recuperator 1 catre recuperator2. Banca a disparut de pe piata ABN AMRO iar recuperatorii si executorul judecatoresc nu au adus nici un document contabil care sa specifice cat e rata/penalitati/dobanda/cat s-a platit din credit. Au cerut o suma de 5200 euro. Cine stabileste ce suma mai am de plata din 2013-2015 daca a fost anulata datoria 2009-2013. Se poate anula partial un credit?

Alte discuții în legătură

Dator la banca balsmaria balsmaria in 2008 am luat un credit de la abn amro banc .banca nu mai exista si m-au raportat la aps contractul cu banca e pina in 2016 cu cei de la aps nu am ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu bumbaf bumbaf Buna ziua . Acum 10 ani am facut un credit de 5000 euro la Abn amro bank am platit 3 ani acest credit timp in care banca a fost vanduta catre RBS bank am ... (vezi toată discuția)
O intrebare despre un credit oty_20 oty_20 buna seara.ma numesc attila si vreau sa va intreb un lucru.in 2007 am luat un credit de nevoi personale,am reusit sa platesc la el un an de zile pana mi-am ... (vezi toată discuția)