Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declarații anaf firma fără activitate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declarații anaf firma fără activitate

Bună ziua. Am înființat firma pe 31 mai anul acesta si pana in prezent nu am desfășurat activitate pe ea. Ce declaratii trebuie să depun la ANAF?
Sunteti srl pe regim de impozitare microintreprindere si veti depune trimestrial, pana pe 25 a urmatoarei luni, declaratia 100 cu impozitul pe venitul microintreprinderii de 3%, chiar si cu zero.
Multumesc pentru raspuns. Deci declarația 010 nu mai trebuie depusă ? Depun doar 100 până pe 25 octombrie, adică poimâine?