Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum aflu vecinatatile unui teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum aflu vecinatatile unui teren

Am contract de vanzare -cumparare al unui teren la tara.Vecina sustine ca o parte din el ii apartine dar nu arata nici un act.Primaria declara ca nu poate sa spuna vecinatatile ci numai nr de metrii ai terenului.Cum pot afla daca are acte pe bucata de teren sau nu?
Bună ziua,

Are carte funciară? Dacă da, mergeți la Oficiul de Carte funciară - biroul de carte funciară de care aparține localitatea și obțineți extras de carte funciară pentru informare.
Buna seara,
Daca nu va intelegeti prin actele aratate sau prin extrasul de carte funciara asa cum v-a indicat doamna Dona Fotol atunci va trebui sa va adresati instantei de judecata printr-o actiune in granituire.