Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua! Am o poprire pe salariu de in 2016 la un imprumut in chf la Piraeus Bank. Am si un teren extravilan la care am contract de vînzare cumparare si o casa construită pe el la care nu am acte pe casa.La primărie plătesc impozit pe pămînt si pe casă. Exista posibilitatea sa imi ia banca terenul si casa?
Dacă, da ,ar putea sa-mi ia, ce as putea face? Pot să vînd terenul copilului meu care are 15ani.se Poate? Si casa? Cum sa procedez?
Beterisa, utilizator
Ar trebui sa sa spuneti ce suma mai datorati bancii.Daca terenul e pe numele minorului nu se pot atinge de el. Casa daca nu e intabulata si nu aveti acte pe ea de asemenea nu o pot urmari fiindca un imobil neintabulat nu se poate vinde la licitatie
Suma este de 35500chf
Am act de vînzare cumpărare pe teren dar nu l am intabulat.
Dar plătesc impozit la primărie si pe teren si pe casa
Beterisa, utilizator
faptul ca platiti impozit la primarie nu va face proprietar. Ati declarat executorului ca detineti casa si terenul respectiv? Daca nu ati facut-o pana acum sa nu o faceti (declarati) nici de acum incolo.
prepeleac, utilizator
Nu am declarat.va multumesc!