avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... roba la judecatorie este obligatorie ptr o persoana ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

roba la judecatorie este obligatorie ptr o persoana care reprezinta un sindicat ?

Ca membru al unui sindicat si cu imputernicirea de rigoare din partea reprezentantului sindicatului sa il reprezint in instanta, trebuie sa port roba la judecatorie?
Roba nu poate fi purtata daca nu aveti calitate de avocat sau consilier juridic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Roba - accesoriu facultativ sau obligatoriu ? ContSters119945 ContSters119945 Sa raspund la intrebarea din titlul acestui subiect, obligatoriu in mod clar! Am cunoscut multi avocati cu experienta care, practic, refuzau sa poarte robele ... (vezi toată discuția)
Roba cj In Tribunalul Militar, mi s-a pus in vedere ca daca la un termen viitor ma mai prezint fara roba, voi fi invitata sa parasesc sala de judecata, in caz contrar ... (vezi toată discuția)
Reprezentare in instanta anda79 anda79 buna seara, as dori sa mi spuneti daca in baza unei imputerniciri si a delegatiei un consilier juridic fara a fi inscris in CCJ si fara roba are voie sa ... (vezi toată discuția)