Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie caz de boala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie caz de boala

Am facut operatie de histerectomie am pprolaps de valva mitrala si. Depresie va rog mult as vrea sa stiu daca pot iesi la pensie de boala
Vad ca avti o afectiune ginecologica ( Nu stiu cauza histerectomiei), una cardiovasculara , si una psihica . Medicul ginecolog va poate face o scriosare medicala cu diagnostic , etc, la fel si cel cardiolog si la fel si medicul psihiatru. Acestea pot fi duse la Institutul de expertiza medicala ,evaluate capacitate de munca , unde se stabileste daca ele constituie sau nu motiv de pesie de boala , dar Inainte de aceasta, puteti discuta.intreba si cu medicii care v-au tratat .

Am facut operatie de histerectomie am pprolaps de valva mitrala si. Depresie va rog mult as vrea sa stiu daca pot iesi la pensie de boala