Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de proba
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de proba

Buna ziua. Am muncit la un restaurant in proba 64 de ore dintre care 24 de ore cu 48 doua ture si restu la alt local al firmei. Acum patroana ma invinuieste ca ar avea gaura in stoc de un milion si nu doreste sa imi plătească perioada de proba. Specific ca nu am avut contrac pentru aceasta perioada de proba. Ce as putea sa fac in acest caz?
Pentru munca la negru este greu de recuperat salariile.

Puteti sesiza ITM-ul referitor la neîncrederea c.i.m. si pentru neplata drepturilor bănești.