Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legislatia in domeniul sanitar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legislatia in domeniul sanitar

care sunt legile care rreglementeaza functionarea spitalelor si ambulatoriilor de stat
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_361...
Baza legislatiei din domeniul sanatatii este Legea sanatatii nr. 95/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare.
Vedeți și Ordinul 39/2008
[ link extern ]