avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1862 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen admitere magistratura noiembrie 2009
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen admitere magistratura noiembrie 2009

S-a inscris cineva la examen?
Cum stati cu invatatul/repetatul?
Cel mai recent răspuns: ALADIN , utilizator 12:25, 26 Ianuarie 2010
eu m-am inscris deja la examen.
cu invatatul pot sa spun ca stau foarte bine.
In ce sens foarte bine?
Da..in ce sens?
Eu nu stau grozav...mai am penalul de invatat...:( si la cEDO de citit...celelalte de repetat cu grile...cam nasol..:(
Eu ma inscriu luni.
Cat despre invatat/repetat, cu cat citesc mai mult , cu atat am impresia ca stiu mi putin.
Hai sa-ti spun in ce sens foarte bine.
Am inceput sa invat de anul trecut, din vara. Am dat examen pe 02.11.2008, picat ; am continuat sa invat si am dat examem din nou 29.03.2009 , picat; dupa care am facut o pauza de 2 luni si am inceput din nou sa invat pentru examenul din 15.11.2009. Sper ca de data asta sa nu mai fie picat.
Acum am impresia ca stiu cam tot.....e doar o impresie......dar am in spate o periada destul de lunga in care am invat efectiv minim 6 ore/zi dupa servici, pana tarziu in noapte. Deci eforturile au fost mari si sunt convinsa ca merita.

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura 2010 danielled danielled Stie cineva daca s-a stabilit data pentru admiterea de anul acesta? (vezi toată discuția)
Admitere inm ianuarie 2011, -cei care dam in ianuarie.si cei din august,fireste ContSters89182 ContSters89182 Sa demaram invatatul puternic.X-( Eu nu mai dau la sng pana cand se hotaraste, ca nu am nimic cert, ca si ceilalti colegi ai mei de pe forumul sng.X-( Ramane ... (vezi toată discuția)
Ce stil de a invata aveti? allyssa allyssa Eu observ ca ma chinui fara prea mult succes sa invat civilul, am lasat penalul la urma si procedurile. In facultate, liceu etc. obisnuiam sa imi rescriu ... (vezi toată discuția)