Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen admitere magistratura noiembrie 2009
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen admitere magistratura noiembrie 2009

S-a inscris cineva la examen?
Cum stati cu invatatul/repetatul?
eu m-am inscris deja la examen.
cu invatatul pot sa spun ca stau foarte bine.
In ce sens foarte bine?
Da..in ce sens?
Eu nu stau grozav...mai am penalul de invatat...:( si la cEDO de citit...celelalte de repetat cu grile...cam nasol..:(
Eu ma inscriu luni.
Cat despre invatat/repetat, cu cat citesc mai mult , cu atat am impresia ca stiu mi putin.
Hai sa-ti spun in ce sens foarte bine.
Am inceput sa invat de anul trecut, din vara. Am dat examen pe 02.11.2008, picat ; am continuat sa invat si am dat examem din nou 29.03.2009 , picat; dupa care am facut o pauza de 2 luni si am inceput din nou sa invat pentru examenul din 15.11.2009. Sper ca de data asta sa nu mai fie picat.
Acum am impresia ca stiu cam tot.....e doar o impresie......dar am in spate o periada destul de lunga in care am invat efectiv minim 6 ore/zi dupa servici, pana tarziu in noapte. Deci eforturile au fost mari si sunt convinsa ca merita.