Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil

Sunt in urmatoarea situatie. Sunt avocat si am nascut in luna iulie 2017. Incepand cu data de 1 sept am suspendat activitatea si am intrat in concediul de cresterea copilului. Incepand cu luna mai si pana sfarsitul lunii august am fost in concediu prenatal respectiv postnatal. Cei de la AJPIS au calculat indemnizatia de cresterea si au luat in considerare pentru lunile mai-iulie doar cuantumul indemnizatie de maternitate incasata de la Barou,( care e si plafonata) fara sa aiba in vedere si veniturile obtinute dupa aceasta data, aferente unor contracte incheiate inainte de intratea in concediul de maternitate, facturate inainte dar incasate dupa. Cum vedeti aceasta problema?
alexandra_ioana, utilizator