Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Despre legi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Despre legi

Bună ziua! Îmi puteți da vă rog un exemplu de lege care se contrazice cu alta, de exemplu legea 90/2001 care contrazice Constituția și Codul Penal, aș mai dori un exemplu de acest gen.
Teodora48, utilizator
Ceea ce contrazice prevederile constituționale este neconstitutional.
Studiați jurisprudeta CCR si veti gasi exemple concrete.