avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... certificat energetic pt cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

certificat energetic pt cadastru

In august 2014 am facut receptia casei si nu am facut certificatul energetic pt ca nu voiam sa o vand. Acum vreau sa vand casa si mi se cere la dosarul de cadastru si intabulare certificatul energetic din dosarul de receptie din august 2014.
Intrebarea mea este daca pot face acum un certificat si sa fie valabil pt dosarul de cadastru si intabulare?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Certificat de performanță energetică IzabelaMaria IzabelaMaria Am terminat construcția casei în ianuarie 2014, dar nu am certificat de performanță energetică. Acum as vrea sa fac cadastru și intabulare. Va rog sa ... (vezi toată discuția)
Casa nu corespunde cu planul casei floripet floripet Buna ziua, Am cumparat o casa (construita 2012-2013), proprietarul avea cadastru si intabulare pe teren...dar nu si pe casa, avea autorizatie de constructie, ... (vezi toată discuția)
Intabulare angi25 angi25 Am un teren intabulat din 2005, bineinteles in urma unui cadastru si a altor acte necesare la vremea aceea. In 2007 am construit o casa in urma unei ... (vezi toată discuția)