Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Certificat de performanță energetică
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Certificat de performanță energetică

Am terminat construcția casei în ianuarie 2014, dar nu am certificat de performanță energetică. Acum as vrea sa fac cadastru și intabulare.
Va rog sa îmi spuneți dacă are importanță data certificatului energetic și dacă se poate anula recepția casei în cazul în care nu am facut atunci certificatul ?

Va mulțumesc!
Certificatul de performanta energetica il puteti obtine fara a avea importanta data acestuia . Pentru efectuarea unor tranzactii este de preferat a avea o data cat mai recenta.