Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcoolemie de 0 41
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcoolemie de 0 41

Pe data de 12 10 am fost prins la volan de către organele poliției cu o alcoolemie de 0 41 e posibil sa fie mai mult de 0 80 în sînge?
george-neagu, moderator
Ioana Stoica a scris:

Puteti solicita o expertiza medico-legala, in vederea determinarii alcoolemiei.

De ce ar solicita, ce interes are? la valoarea de 0,80 ar trebui sa se dispuna clasarea, fapta nu e infractiune.