Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Horn centrala termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Horn centrala termica

Avem o centrala termica turbo cu tiraj fortat. Vecinul, prieten din copilarie al sotului meu, a fost de acord, ba chiar a ajutat la scoaterea hornului spre curtea lui. Dupa ce am terminat lucrarea s-a razgandit, ne cere sa scoatem hornul. Mentionez ca intre cele doua imobile sunt aprox. 10 m distanta. Ce avem de facut? Multumesc, B. Rita din Sacele
Daca nu puteti solutiona amiabilanalizati varianta inaltarii cosului de evacuare gaze
La 10 m distanta, nu se pune problema de nicio culoare. Daca nu va intelegeti, lasati-l sa va cheme in judecata. Instanta il va pune sa faca o expertiza care il va trimite la plimbare.
Pai la noi, la bloc, distantele sunt de la 1m la 3 m si nu este nicio problema, desi si centralele noastre sunt cu tiraj fortat, cu puterea de de 25 Kw. Banuiesc ca nu aveti o centrala termica de o putere mai mare?
Adam Grecu a scris:

La 10 m distanta, nu se pune problema de nicio culoare. Daca nu va intelegeti, lasati-l sa va cheme in judecata. Instanta il va pune sa faca o expertiza care il va trimite la plimbare.
Pai la noi, la bloc, distantele sunt de la 1m la 3 m si nu este nicio problema, desi si centralele noastre sunt cu tiraj fortat, cu puterea de de 25 Kw. Banuiesc ca nu aveti o centrala termica de o putere mai mare?

Mulțumesc, este încurajarea pe care o aşteptam.