Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont bancar
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont bancar

Buna ziua, dețin două conturi bancare.. Unul de salariu la BRD, si un altul la banca Transilvania. La data de 13/10/2017, am aflat că contul de la banca Transilvania este blocat,iar la banca BRD, este blocată suma de 220 Ron. Cred că această sumă reprezintă valoarea unei amenzi mai vechi pe care nu am achitat-o la timp. ( cam din 2015). Această poprire vine de la Ag. fiscală Sinaia,oraș in care locuiesc. Problema mea este de ce nu î- mi retrage suma poprită si deblocarea contului de la banca Transilvania. Au trecut mai bine de două săptămâni si situația este aceeași. Cred că este rea voința. Vă rog să mă ajutați ,unde pot face o plângere. Cu stimă Anca
inteleg poprirea pe cardul de salarii, nu o inteleg pe cealalata; in tot cazul, de ce nu mergeti chiar la bancile respective sa discutati cu ei ? ca poate e neglijenta