Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Politica de utilizare rezonabila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Politica de utilizare rezonabila

Buna ziua
In data de 18.04.2017 am semnat un contract cu Orange. La pagina 2 din CCB, nu se defineste in nici un fel "politica de utilizare rezonabila". Contractul se deruleaza pe o perioada de aproximativ 6 luni, fara a inregistra costuri suplimentare. Incepand cu data de 17.10.2017, incep sa inregistrez costuri suplimentare in baza unei reglementari emise pe 12.05.2017. Aceste costuri suplimentare nu se datoreaza depasirii resurselor alocate in contract. Aceste costuri fiind rezultatul definirii "politicii de utilizare rezonabila", care, aceste definitii nu pot fi regasite in contract.
Intrebarea este daca (dincolo de "legalitate" sau "ilegalitate"), pot denunta contractul fara plata unei sume reprezentand valoarea abonamentului inmultit cu numarul de luni ramase pana la expirarea perioadei minime contractuale?
Multumesc
Cu stima
Admin, administrator