Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Daca am lucrat 5 ani cu contract de 2 ore/zi, cata vechime in munca am?
1 an si 8 luni.. pentru vechimea in munca se ia calcul norma intreaga de 8 ore/zi
MULTUMESC.
Va rog modul de calcul
2 ore inseamna 1/4 din 8 ore deci 1/4 din 5 ani este 1.25..( un an si 3 luni). Am gresit eu la cele 8 luni. Scuze..
AKCA CONT EXPERT SRL , Consultant fiscal
@ lyly64
Care este perioada exacta in care ati lucrat cu timp partial?
Cornel Vasile, Consilier juridic