avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1442 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Daca am lucrat 5 ani cu contract de 2 ore/zi, cata vechime in munca am?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:09, 9 Noiembrie 2017
1 an si 8 luni.. pentru vechimea in munca se ia calcul norma intreaga de 8 ore/zi
MULTUMESC.
Va rog modul de calcul
2 ore inseamna 1/4 din 8 ore deci 1/4 din 5 ani este 1.25..( un an si 3 luni). Am gresit eu la cele 8 luni. Scuze..
Ultima modificare: Marți, 7 Noiembrie 2017
AKCA CONT EXPERT SRL , Consultant fiscal
@ lyly64
Care este perioada exacta in care ati lucrat cu timp partial?
Ultima modificare: Joi, 9 Noiembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Vechime munca contract cu timp partial monica borz monica borz As vrea sa stiu cum se calculeaza vechimea in munca in cazul unui contract cu timp partial? (vezi toată discuția)
Vechime in munca in cazul cim cu timp partial anna2000 anna2000 in ce fel se reflecta asupra vechimii in munca faptul ca se incheie contract de munca cu timp partial sau munca la domiciliu? vechimea in munca este legata de ... (vezi toată discuția)
Cum se ia in calcul vechimea pentru 1/2 norma de lucru? un salariat ... acameliac acameliac Cum se ia in calcul vechimea pentru 1/2 norma de lucru? Un salariat lucreaza 4 ore/zi, timp de 1 luna. Altul, 8 ore/zi, timp de 1 luna. Salariile lor sunt ... (vezi toată discuția)