Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cheltuieli de judecată - recuperare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cheltuieli de judecată - recuperare

Am de recuperat cheltuieli de judecată. Am făcut cerere la executorul judecătoresc. Acesta a cerut toate datele de la ANAF a pârâtei, din date reiese că nu are alte venituri. Dar are cont deschis la CEC Bank,. Executorul judecătoresc poate opri banii din cont?
Executorul poate face adresa de poprire catre CEC Bank care e obligata sa retina si sa achite sumele in contul executorului tinand cont de prevederile art 728 cod pr.civ.
Vă mulțumesc!
Poate fi poprit pana la o treime din venitul lunar net[Art.729(1)b)NCPC].in cazul dvs.sumele de la CEC BANK SA
Vă mulțumesc!