Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Condiții încetare cim / formare profesionala
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Condiții încetare cim / formare profesionala

Este posibila demisia dintr-o instituție publica fără a plăti cursurile de formare profesională ? In ce condiții? Menționez ca actele adiționale presupun obligația de a lucra 3 ani de la terminarea lor sau plata proporțională cu perioada rămasă.
(De asemenea sunt interesată și de suspendarea cim Pt motive personale, dacă demisia nu este posibila)
rucsy1992, utilizator