Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Primarul unui UAT poate să facă parte din ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Primarul unui UAT poate să facă parte din Consiliul de administrație al Școlii Gimnaziale

Primarul unui UAT poate să facă parte din Consiliul de administrație al Școlii Gimnaziale ; am o dilemă în acest sens întrucât potrivit Legii educației nr.1/2011 -art.96 el poate face parte din Consiliul de administrație , dar potrivit Legii nr. 162/2003 art. 87 alin. 1 lit. d modific. și compl. cu prevederile Legii nr. 87/2017 funcția de primar este incompatibilă cu , calitatea de membru în consiliul de administrație .
As dori un răspuns ,daca știe cineva și se poate pronunța în această speță.