Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto pentru bicicleta cu motor???
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto pentru bicicleta cu motor???

Buna ziua. Folosesc o bicicleta cu motor ajutator de 30 cm pe benzina de mai mult timp iar de citeva zile seful de post din localitate m-a avertizat ca nu mai am voie sa o conduc decit cu permis si sa-i fac RAR.nu a vrut sa-mi spuna care articol din lege interzice acest lucru, asa ca va rog pe dv-stra sa-mi comunicati daca intr-adevar noul cod rutier cere permis si RAR la bicicleta cu motor ajutator. va multumesc!
Polițistul are dreptate va vrea binele. Va trebuie permis