avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1013 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sătulă până peste cap de fostul soț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sătulă până peste cap de fostul soț

Buna seara am divorțat în 2014 am o fetita de 5 ani la divort sa stabilit ca copilu sa locuiască la mine custodie comună pensie alimentară 250 lei el nu a cerut program de vizita in tot acest timp el a vazut copilul la luat la casa părinților lui mai mult fortat pt ca copilul nu vrea sa meargă pensia alimentară ia platit o acum pt ca eu i-am pus plângere penală pt neplata pensiei avem un proces pt suplinirea acordului sa iesim din țară care l-am castigat dar el a facut recurs tot ce face este doar sa ma supere pe mine nu il intereseaza prea mult copilul mama mea a murit acum 8 luni si el a crezut că ma poate obliga sa ma reîntorc la el nu se poate vorbi cu el pe cale amiabilă daca il sun ma jicneste imi propune lucruri indecente si toate astea le face fara martori copilu refuză să il vada ce as putea face
Ultima modificare: Miercuri, 8 Noiembrie 2017
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:09, 14 Noiembrie 2017
Eu ma refer ca ma hartuieste sexual am si cateva mesaje in tel in care cere sa vina la mine iar eu il refuz
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gasiti doamna o prietena si/sau o vecina pe care sa o chemati cand vorbiti cu el la telefon si va jigneste. Sa auda acea doamna cu urechile ei ce va spune si sa o puteti propune martora. Spuneti-i cinstit prietenei sau vecinei scopul pentru care o chemati si asigurati-va ca e de acord sa va vina martora. Cereti apoi ordin de protectie. Va dau eu o hotarare de ordin pentru jigniri si amenintari. Nu mai lasati copilul fara sa aveti program decis de instanta, ca va pomeniti ca nu o aduce inapoi. Incercati orice metoda de a inregistra, cu tel mobil, cum se poarta.
Vedeti cu pensia. Daca aveti motive sa cereti majorarea ei. Succes.
Va multumesc frumos
proastasatului a scris:

Gasiti doamna o prietena si/sau o vecina pe care sa o chemati cand vorbiti cu el la telefon si va jigneste. Sa auda acea doamna cu urechile ei ce va spune si sa o puteti propune martora. Spuneti-i cinstit prietenei sau vecinei scopul pentru care o chemati si asigurati-va ca e de acord sa va vina martora. Cereti apoi ordin de protectie. Va dau eu o hotarare de ordin pentru jigniri si amenintari. Nu mai lasati copilul fara sa aveti program decis de instanta, ca va pomeniti ca nu o aduce inapoi. Incercati orice metoda de a inregistra, cu tel mobil, cum se poarta.
Vedeti cu pensia. Daca aveti motive sa cereti majorarea ei. Succes.


Acum telefoanele au un program pe care daca il activati se inregistreaza convorbirile pe care le aveti. Cautati pe internet. Inregistrati-l.
Nu ar fi mai usor sa il blocati sa va mai sune?
Poliția o sa va întrebe de ce nu procedati asa.

Alte discuții în legătură

Stabilire progr de vizita minori Simona Pocol Simona Pocol Am divortat in anul 2016 ,de tatal copiilor, aveam un copil de 2 ani si eram insarcinata in 6 luni cu un alt copil .Sentinta s-a dat cand eram inca gravida cu ... (vezi toată discuția)
Custodie copil de 10 luni din concubinaj. pot să părăsesc domiciliul și să mă mut în alt județ fără acordul tatălui? Laurapopescu56 Laurapopescu56 Ce trebuie sa fac pentru custodia fetei mele de 10 luni nefiind căsătorită cu tatăl ei dar el fiind trecut in certificat pot sa părăsesc domiciliul unde ... (vezi toată discuția)
Exercitare custodie comuna cand parintii locuiesc in orase diferite ContSters129337 ContSters129337 Cum se exercita custodia comuna cand parintii locuiesc in orase diferite? In cazul meu, am de 8 ani custodia fiului meu. Tatal are program de vizita (poate sa ... (vezi toată discuția)