Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sătulă până peste cap de fostul soț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sătulă până peste cap de fostul soț

Buna seara am divorțat în 2014 am o fetita de 5 ani la divort sa stabilit ca copilu sa locuiască la mine custodie comună pensie alimentară 250 lei el nu a cerut program de vizita in tot acest timp el a vazut copilul la luat la casa părinților lui mai mult fortat pt ca copilul nu vrea sa meargă pensia alimentară ia platit o acum pt ca eu i-am pus plângere penală pt neplata pensiei avem un proces pt suplinirea acordului sa iesim din țară care l-am castigat dar el a facut recurs tot ce face este doar sa ma supere pe mine nu il intereseaza prea mult copilul mama mea a murit acum 8 luni si el a crezut că ma poate obliga sa ma reîntorc la el nu se poate vorbi cu el pe cale amiabilă daca il sun ma jicneste imi propune lucruri indecente si toate astea le face fara martori copilu refuză să il vada ce as putea face
Manuela Rășină, administrator
Eu ma refer ca ma hartuieste sexual am si cateva mesaje in tel in care cere sa vina la mine iar eu il refuz
Gasiti doamna o prietena si/sau o vecina pe care sa o chemati cand vorbiti cu el la telefon si va jigneste. Sa auda acea doamna cu urechile ei ce va spune si sa o puteti propune martora. Spuneti-i cinstit prietenei sau vecinei scopul pentru care o chemati si asigurati-va ca e de acord sa va vina martora. Cereti apoi ordin de protectie. Va dau eu o hotarare de ordin pentru jigniri si amenintari. Nu mai lasati copilul fara sa aveti program decis de instanta, ca va pomeniti ca nu o aduce inapoi. Incercati orice metoda de a inregistra, cu tel mobil, cum se poarta.
Vedeti cu pensia. Daca aveti motive sa cereti majorarea ei. Succes.
Va multumesc frumos
proastasatului a scris:

Gasiti doamna o prietena si/sau o vecina pe care sa o chemati cand vorbiti cu el la telefon si va jigneste. Sa auda acea doamna cu urechile ei ce va spune si sa o puteti propune martora. Spuneti-i cinstit prietenei sau vecinei scopul pentru care o chemati si asigurati-va ca e de acord sa va vina martora. Cereti apoi ordin de protectie. Va dau eu o hotarare de ordin pentru jigniri si amenintari. Nu mai lasati copilul fara sa aveti program decis de instanta, ca va pomeniti ca nu o aduce inapoi. Incercati orice metoda de a inregistra, cu tel mobil, cum se poarta.
Vedeti cu pensia. Daca aveti motive sa cereti majorarea ei. Succes.

Acum telefoanele au un program pe care daca il activati se inregistreaza convorbirile pe care le aveti. Cautati pe internet. Inregistrati-l.
Nu ar fi mai usor sa il blocati sa va mai sune?
Poliția o sa va întrebe de ce nu procedati asa.