Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM

Buna ziua. Sunt angajata (personal contractual ) pe perioada nedeterminata intr-o institutie publica. Daca trec pe un alt post in cadrul aceleiasi institutii, pe perioada determinata, imi pot suspenda postul detinut in prezent? Sau exista alta posibilitate sa imi pastrez actualul post?
Daca conducerea institutiei este de acord, atunci puteti sa suspendati actualul c.i.m. si sa treceti pe alt post.