avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM

Buna ziua. Sunt angajata (personal contractual ) pe perioada nedeterminata intr-o institutie publica. Daca trec pe un alt post in cadrul aceleiasi institutii, pe perioada determinata, imi pot suspenda postul detinut in prezent? Sau exista alta posibilitate sa imi pastrez actualul post?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:12, 9 Noiembrie 2017
Daca conducerea institutiei este de acord, atunci puteti sa suspendati actualul c.i.m. si sa treceti pe alt post.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare structura organizatorica institutie publica mariada2002 mariada2002 Buna ziua, Daca institutia doreste transformarea unui compartiment in serviciu, poate fi mutat un angajat , care ocupa temporar un post, intr-unul din ... (vezi toată discuția)
Renuntare la cim pe perioada nedeterminata pt ocupare cim durata determinata Danaioana Danaioana Buna dimineata, Va supun atentiei urmatorul caz. Am o angajata dintr-o institutie publica, personal contractual, care ocupa un post pe perioada ... (vezi toată discuția)
Mutarea pe un post similar in cadrul aceleiasi institutii Liviu-Cosmin Liviu-Cosmin Buna ziua. Sunat angajat in cadrul unei autoritati publice din anul 2006. In anul 2014 am fost incadrat la functia de consilier superior (treapta 3 de ... (vezi toată discuția)