avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suplimentar la intrebarea legata de sporul de doctorat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suplimentar la intrebarea legata de sporul de doctorat

VA multumesc pentru raspuns.

Referitor la sporul de doctorat..din pacate la mine in institut mi se "arata" doar acest paragraf din CAPITOLUL VIII
Contractul individual de muncă cu timp parţial
Art. 106
(2) Drepturile salariale se acordă proporţional cu timpul efectiv lucrat, raportat la drepturile stabilite pentru programul normal de lucru

Eu am semnat actul aditional pentru suma intreaga , 725 lei, indemnizatie de doctorat, dar mi se spune ca trebuie sa semnez altul cu suma pe jumatate...

Precizez ca am 33 ani de vechime in campul muncii la 8 ore, dar din 1 oct.. din motive medicale
am trecut la 4 ore. Sunt dr in chimie din 2008.

Puteti sa-mi oferiti niste "argumente" suplimentare?!

Mai am o intrebare legata de sporul de vechime? Ramane intreg sau se injumatateste (calculat pt 4 ore/zi)?

Multumesc anticipat
Simona M

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de doctor pentru incadrare la 1/2 norma horasg horasg Buna ziua, conform noii legi a salarizarii sporul de doctorat se acorda ca suma fixa, indemnizatie de 725 lei. Mie de la 1 oct 2017 mi s-a schimbat ... (vezi toată discuția)
Cim vs ccm, sporuri, munca suplimentarã nste nste Bună ziua, Vă rog să daţi un răspuns la următoarele întrebări, confirmând sau infirmând răspunsul meu, eventual şi explicaţii dacă este ... (vezi toată discuția)
Vechime munca part-time Catalin66 Catalin66 Buna ziua, Un consilier juridic a lucrat la o firma privata timp de 1 an figurand cu un contract part-time incheiat pentru 2 ore/zi. Avand in vedere faptul ... (vezi toată discuția)