avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nu pot sa cred ca sunt juristi ,avocati in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nu pot sa cred ca sunt juristi ,avocati in Ialomita-ANRP habar nu au de Obligativitatea de a depune cerere teren padure -Legea nr.1/2000-Daca exista cerere conform Legea nr.18/1991

Obligativitatea de a depune cerere teren padure -Legea nr.1/2000-Daca exista cerere conform Legea nr.18/1991

Doua persoane frati, depus cerere conform legea nr.18/1991 pentru teren de , 5 ha -teren arabil 4,4 ha si 6000 mp. (0,60 ha) teren padure.Intre timp unul dintre frati decedeaza. Se elibereaza titlu de proprietate in anul 2000 numai pe terenul arabil de 4,4 ha.La data decesului nu se eliberase titlu de proprietate pe terenul padure
Mostenitorii celui decedat nu au stiut ca mai trebuie sa faca o alta cerere privind reconstituirea drept proprietate asupra teren padure. pe Legea nr.1/2000 . Comisia locala fond funciar a atribuit cu titlu de proprietate ,terenul padure numai unei singure persoane, pentru ca fratele in viata a facut o cerere pe legea 1/2000. Intrebare ? Era obligatoriu ca mostenitorii celui decedat sa formuleze o alta cerere privind reconstituirea terenul padure pe legea nr.1/2000. MENTIUNE : In cererea din 1991 pe legea nr.18/1991 se specificase si se ceruse si terenul padure. Se mai poate face cev

Alte discuții în legătură

Obligativitatea de a depune cerere teren padure -legea nr.1/2000-daca exista cerere conform legea nr.18/1991 cornaca cornaca Doua persoane frati, depus cerere conform legea nr.18/1991 pentru teren de , 5 ha -teren arabil 4,4 ha si 6000 mp. (0,60 ha) teren padure.Intre timp unul ... (vezi toată discuția)
Legea lupu privind retrocedarea padurilor larisa4y larisa4y In urma succesiunii facute la notariat .am devenit proprietara a 58 ari padure. Mentionez ca tatal meu a avut titlu de proprietate a acestui ... (vezi toată discuția)
Speta interesanta tosonel tosonel Va propun urmatoarea speta: Doi soti, inainte de anii 40 cumpara o mosie formata din 110 ha teren arabil si 15 ha padure. Cei doi soti au impreuna din ... (vezi toată discuția)