Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie

Buna ziua,
va rog sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare :
Am fost in concediu de cresterea a copilului din 2013 pana in 2017 ( pentru 2 copii - 2 ani pentru fiecare copil) in septembrie 2017 trebuia sa ma intorc la munca dar mi-am bagat demisia acum sunt insarcinata de o luna cu cel de-al 3 lea copil. Mai pot beneficia de CCC pentru cel de-al treilea copil ? iar daca nu atunci ar fi ceva de facut pentru a beneficia ? multumesc
Care este data prezumata a nașterii și ce statut ați avut in ultimii doi ani anteriori acesteia ?
data apoximativa a nasterii este 15 iulie
Pana in anul 2013 am lucrat mai bine de 10 ani la aceeasi firma si am avut contract de munca pe perioada nedeterminata
Perioada eligibila : august 2016 - iulie 2018

Perioada acoperita : august 2016 - septembrie 2017 (14 luni)

In speta, veti beneficia din nou de indemnizatia pentru CCC.
Mulțumesc pentru răspuns. Nu știam că indemnizatia de creștere a copilului este un venit supus impozit.
Indemnizatia de creștere a copilului nu este un venit supus impozitului.