Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Reprezentant legal
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Reprezentant legal

Buna ziua!
Doresc sa cunosc, daca o persoana care functioneaza ca jurist la o firma din Germania, poate reprezenta interesele legale ale unui unui parinte care locuieste in Romania.
In cazul in care parintele juristului se afla sub cercetare disciplinara intr-o institutie bugetara, poate fiica (juristul) sa-i reprezinte interesele si sa trimita fax-uri prin care doreste sa afle chestiuni legate de demersul cercetarii abaterii disciplinare? Mentionez ca pe documentul primit prin fax apare antetul firmei din Germania.
Ce ar trebui sa ceara institutia bugetara acestui jurist din Germania? O procura prin care sa ateste ca este reprezentantul parintelui sau? O confirmare a faptului ca e intr-adevar jurist...? Ce sa-i mai ceara?
Multumesc!

Noiela, utilizator