avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Permis suspendat in urma accident
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Permis suspendat in urma accident

Buna ziua,

Am comis un accident din cauza neacordari de prioriatate la trecerea de pietoni, cu leziuni usoare . Mi-a suspendat permisul de conducere, inca nu a fost inchis dosarul.
Intrebarea este de cand intra in vigoare suspendarea de 90 de zile pe care cred ca o s-o primesc.? De cand a expirat dovada sau de cand se solutioneaza dosarul ?
Ultima modificare: Luni, 13 Noiembrie 2017
kennji, utilizator

Alte discuții în legătură

Cerere micsorare suspendare permis Koasa Koasa Buna ziua.Am o mica nelamurire.Daca in urma neacordarii de prioritate la o trecere de pietoni,soldat cu ranirea usoara a pietonului,2-3zile ingrijiri ... (vezi toată discuția)
Retinere permis mmsavu mmsavu Buna Ziua Anul trecut am fost implicat intr\'un accident rutier soldat cu vatamare de persoana asa cum scrie si pe dovada ulterior data la fata ... (vezi toată discuția)
Respingere cerere prelungire dovada AdrianBarbu AdrianBarbu Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema. In urma cu 2 luni am atins usor pe trecerea de pietoni o doamna. Eu treceam pe culoarea verde si urma sa virez ... (vezi toată discuția)