Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Permis suspendat in urma accident
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Permis suspendat in urma accident

Buna ziua,

Am comis un accident din cauza neacordari de prioriatate la trecerea de pietoni, cu leziuni usoare . Mi-a suspendat permisul de conducere, inca nu a fost inchis dosarul.
Intrebarea este de cand intra in vigoare suspendarea de 90 de zile pe care cred ca o s-o primesc.? De cand a expirat dovada sau de cand se solutioneaza dosarul ?
kennji, utilizator