Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordonanța de urgență de trecere a contribuțiilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordonanța de urgență de trecere a contribuțiilor sociale de la angajator la angajat

Buna ziua, imi puteti da ordonanta de urgenta aprobata si publicata cu noile modificari? Inteleg ca pana la urma a ramas CAS si CASS angajat in procent de 10 si 25 , angajatorul 2.25 %, iar impozitul 10 %, pentru veniturile din salarii?
Multumesc
Ordonanța de urgență nr. 79/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal, publicată în Monitorul Oficial nr. 885 din 10 noiembrie 2017

[ link extern ]