avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordonanța de urgență de trecere a contribuțiilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordonanța de urgență de trecere a contribuțiilor sociale de la angajator la angajat

Buna ziua, imi puteti da ordonanta de urgenta aprobata si publicata cu noile modificari? Inteleg ca pana la urma a ramas CAS si CASS angajat in procent de 10 si 25 , angajatorul 2.25 %, iar impozitul 10 %, pentru veniturile din salarii?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:46, 13 Noiembrie 2017
Ordonanța de urgență nr. 79/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal, publicată în Monitorul Oficial nr. 885 din 10 noiembrie 2017

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună avocat.net! aș dori să știu dacă am înțeles corect ... Ioan64 Ioan64 Bună avocat.net! Aș dori să știu dacă am înțeles corect conținutul art.141 lit.b din legea 227/2015 Art. 141 - Excepţii specifice contribuţiilor de ... (vezi toată discuția)
Oug 79/2017 edward_zone edward_zone Buna ziua, As dorii sa aflu daca a fost a fost data legea de aprobare sau respingere pentru OUG 79/2017. Angajatoarul meu a pastrat, la momentul respectiv, ... (vezi toată discuția)