Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN organizare de evenimente culturale
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN organizare de evenimente culturale

Buna seara!
Care este cel mai potrivit cod caen pentru un SRL care desfasoara ca activitate principala organizare de proiecte, evenimente culturale?
Multumesc!
CAEN 9002 Activitati suport pentru interpretare artistica (spectacole)
Aceasta clasa include:
-activitati suport pentru interpretarea artistica, pentru organizarea in direct de spectacole teatrale, concerte, spectacole de opera sau balet si alte productii scenice:
-activitati ale regizorilor, producatorilor, designerilor si constructorilor de decoruri, masinistilor, inginerilorde sunet si lumini, etc.
Aceasta clasa include de asemenea activitatile producatorilor sau organizatorilor de evenimente artistice transmise în direct, cu sau fara facilitati aferente.

Aceasta clasa exclude:
-activitati ale personalului teatral sau activitati ale agentilor sau agentiilor artistice, vezi cod CAEN 7490
-activitati de casting, vezi cod CAEN 7810
Multumesc. ma gandeam chiar si la 9329?