Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN organizare concerte
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN organizare concerte

7312 Servicii de reprezentare media

Acest cod caen ofera posibilitatea de va Organiza eveniment: concert spectacole ?
da dau nu daca nu ce cod caen ofera posibilitatea de a organiza concert sau spectacole de divertisment culturale ...
cu SRL -d
Cornel Vasile, Consilier juridic

Activitati suport pentru interpretare artistica (spectacole) 9002

Aceasta clasa include:
-activitati suport pentru interpretarea artistica, pentru organizarea in direct de spectacole teatrale, concerte, spectacole de opera sau balet si alte productii scenice:
-activitati ale regizorilor, producatorilor, designerilor si constructorilor de decoruri, masinistilor, inginerilor de sunet si lumini, etc.
Aceasta clasa include de asemenea activitatile producatorilor sau organizatorilor de evenimente artistice transmise in direct, cu sau fara facilitati aferente.

Aceasta clasa exclude:
-activitati ale personalului teatral sau activitati ale agentilor sau agentiilor artistice, vezi 7490 -activitati de casting, vezi 7810