avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 889 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cat trebuie sa platesc pentru un contract de munca ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cat trebuie sa platesc pentru un contract de munca partial dupa 01 august 2017

Cat trebuie sa platesc pentru un contract de munca partial dup 01 august 2017?
Dupa calculele mele ar trebui sa platesc 229 ron-CAS si 75 ron CASS,deci intotal 304 ron/ luna dar cand am fost sa platesc mi s-a cerut peste 350 ron/luna,ca asa da programul de la ANAF..
Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Joi, 16 Noiembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: garbiny , utilizator 10:30, 16 Noiembrie 2017
Precizati care este valoarea salariului si daca este vorba de contributiile salariatului sau ale angajatorului.
Taxele (este vorba numai de CAS si CASS,conform legii) pentru cei cu contracte partiale de munca se platesc la nivelul salariului minim pe economie(1.450 lei) si este vorba,conform legii, numai de contributiile angajatorului.
Ultima modificare: Joi, 16 Noiembrie 2017
garbiny, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat minor Ioana Iordache Ioana Iordache Buna ziua ! Conform noii legi cu majorarea pentru contractele part-time, am un angajat minor,de 16 ani, cu 1300 lei / brut si nu mai merge la scoala. In cazul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. un angajat legal care face curatenie in bloc,casa ... HUBARDONI HUBARDONI Buna ziua. Un angajat legal care face curatenie in bloc,casa scarii este angajat cu 350 lei. Acum se vehiculeaza idea,ca un angajat nu poate sa fie angajat sub ... (vezi toată discuția)
Impozit si contributii angajator 2015Florin 2015Florin In cazul in care avem un angajat cu contract de munca de 4 ore, care este contributia si impozitul angajatorului ? Impozit si contributii pentru 4 ore, conform ... (vezi toată discuția)