Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cat trebuie sa platesc pentru un contract de munca ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cat trebuie sa platesc pentru un contract de munca partial dupa 01 august 2017

Cat trebuie sa platesc pentru un contract de munca partial dup 01 august 2017?
Dupa calculele mele ar trebui sa platesc 229 ron-CAS si 75 ron CASS,deci intotal 304 ron/ luna dar cand am fost sa platesc mi s-a cerut peste 350 ron/luna,ca asa da programul de la ANAF..
Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Precizati care este valoarea salariului si daca este vorba de contributiile salariatului sau ale angajatorului.
Taxele (este vorba numai de CAS si CASS,conform legii) pentru cei cu contracte partiale de munca se platesc la nivelul salariului minim pe economie(1.450 lei) si este vorba,conform legii, numai de contributiile angajatorului.
garbiny, utilizator