Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... cumparare masina declarata la fisc in 2016 si ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

cumparare masina declarata la fisc in 2016 si neinmatriculata pe numele noului proprietar

Vreau sa cumpar o masina inmatriculata in Ro, la un pret bun, dar actualul proprietar, care a cumparat masina in oct. 2016, nu a mai inmatriculat masina pe numele lui ( are act de vanzare cumparare, fisa de inmatriculare cu vizele fiscale de la vanzator si cumparator, cartea masinii si talonul pe numele vechiului proprietar, iar talonul este fara mentiunea de instrainare de la vechiul proprietar) .
Daca cumpar masina si fac actele de vanzare cumparare si obtin si fiscalul actualului proprietar, iau si celelalte acte facute cu fostul proprietar, sunt pasibil sa platesc amenda de 8-9 puncte de amenda, pentru neinmatricularea masinii in termen de 30 zile ?
Eu pot sa inmatriculez masina dupa ce o declar la fisc, cu actele mentionate anterior ?
narciz767, utilizator