Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intreprindere individuala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intreprindere individuala

Cum aleg un domeniu de activitate pentru deschiderea unei intreprinderi individuale?
In ce fel se depun veniturile pentru aceasta forma de activitate?
Alegerea activitatii este optiune dvs personal, in functie de ceea ce vreti si stiti sa faceti. pentru anumite activitati trebuie sa aveti calificaea necesara.
Activitatile pe care le puteti alege trebuie sa se incdreze la un anumit cod CAEN.
Pe link-ul de mai jos veti gasi toate informatiile de care aveti nevoie in activitatea Dvs., de la infiintare pana la lichidare. La sectiunea "formalitati" gasiti un ghid privind infiintarea in conformitate cu OUG 44/2008.
[ link extern ] /