Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum aflu numele judecatorilor pentru recuza in dosar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum aflu numele judecatorilor pentru recuza in dosar civil?

Vreau sa depun la Inspectia judiciara o plăngere împotriva Președintelui instantei,completului de judecata, grefierului, agentului procedural pentru abuz in serviciu, pentru nerespectarea NCPC cu privirea la inregistrarea si emitere documentelor pentru dosarul civil in care sunt parte, profitând de faptul ca eu nu cunosc procedura.Cum aflu numele presedintelui si acestor persoane care sunt implicate pentru a le reclama?
DANIELA1915, utilizator
Inainte de a demara demersul respectiv,este indicat sa studieze dosarul dvs un avocat exista posibilitatea tocmai din lipsa cunostintelor in domeniu sa va inselati.Puteti studia dosarul la arhiva din incheierile de sedinta rezultanand numele judecatorului si al grefierului din cauza .
Pe cerere e doar semnatura mamei si a tatalui nu desi amindoi ma dau in judecata, probele nu sunt certificate de parte, in cererea de judecata nu mentioneaz[ concret actele pe care isi sustin afirmatia,,spun doar referate medicale si bilete de externare din spital iar la dosar depun doar un certificat si un referat, nu este pe comunicare parafa sefului instantei.Regularizarea cererii de chemare in judecata s-a facut de acelasi complet din prima sedinta?In sedinta presedintele intreaba cit credeti ca va dura procesul?Sora mea zice 2 luni, eu spun ca nu ma pot pronunta, ca nu stiu.In incheierea de sedinta scrie eu las la aprecierea instantei durata de solutionare a cauzei.Deci a scris altceva decit am zis.Pot face plingere penala?Unde pot face pentru fasuri in scrisuri.