Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie

Voi putea sa iau indemnizatie pentru cresterea copilului daca lucrez din septembrie si voi naste in iulie anul viitor? pana in septembrie am fost pe indemnizatie cu primul copil, cand a implinit 11 luni m-am angajat si am inceput munca. tatal nu si-a luat ultima luna.
Perioada eligibila : august 2016 - iulie 2018

Perioada acoperita pana în prezent : august 2016 - noiembrie 2017 (16 luni)

In speta, beneficiați de indemnizația pentru CCC.
Cornel Vasile, Consilier juridic