avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie

Voi putea sa iau indemnizatie pentru cresterea copilului daca lucrez din septembrie si voi naste in iulie anul viitor? pana in septembrie am fost pe indemnizatie cu primul copil, cand a implinit 11 luni m-am angajat si am inceput munca. tatal nu si-a luat ultima luna.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:21, 18 Noiembrie 2017
Perioada eligibila : august 2016 - iulie 2018

Perioada acoperita pana în prezent : august 2016 - noiembrie 2017 (16 luni)

In speta, beneficiați de indemnizația pentru CCC.
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Noiembrie 2017
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil Cami2017 Cami2017 Buna ziua. Am o intrebare, simpla, dar calculata de mai multe ori imi da diferit mie fata de alte persoane pe care le.am intrebat. Am lucrat din iunie 2011 ... (vezi toată discuția)
Indemnizație concediu creștere copil Apaxil Apaxil Buna ziua, a-și dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizație concediu creștere copil in cazul in care am fost angajata pe 2 ore din 2015 pana in Aprilie ... (vezi toată discuția)
IndemnizaȚie creȘtere copil merchez ioana merchez ioana Dacă am lucrat perioada 05.09.2016- 31.08.2017, apoi am avut întrerupere 3 luni, după m-am angajat de la 1.12.2017 până în prezent. Copilul se naște la ... (vezi toată discuția)