Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren retrocedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren retrocedat

Buna ziua.. Bunica a cerut retrocedarea unui teren colectivizat, dar in 2005 a decedat si până atunci nu a primit inapoi terenul.. Eu si mătușa am continuat demersurile pt. a primi inapoi acel teren si in 2013 am primit inapoi acel teren.. Întrebarea mea este dacă putem să vindem acel teren daca mai există alți moștenitori.? Este adevărat ce spune legea 10din2001, că :"de cotele mostenitorilor, care nu au urmat procedurile de la capitolul 3, profita ceilalți moștenitori ai persoanei indreptatite? "
Nagy2000, utilizator