Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer la un alt profil la liceu
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer la un alt profil la liceu

Buna seara! Am rugamintea sa imi raspundeti, daca se poate, la urmatoarea intrebare: cand se poate face transferul de la profilul matematica informatica la stiinte sociale, in cadrul aceluiasi liceu. Mentionez ca fiul meu este elev in clasa a IX a si vrea sa schimbe profilul la care l -am inscris in vara. In speranta ca ma puteti ajuta va multumesc!
Nu stiu daca e valabil pt toate liceele din toate orasele: transferul se poate face doar daca sunt locuri disponibile la profilul dorit si doar pe baza de examen, la finalul clasei a IX-a.
Este vorba de un liceu din Bucuresti