Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum pot sa scot un autovehicul de la impozit?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum pot sa scot un autovehicul de la impozit?

Buna ziua,in urma cu ceva timp am vandut o masina unui coleg de munca fara sa facem act de vanzare cumparare pe motiv ca nu ar avea bani sa o inscrie.Acum cand l am cautat ca sa facem actele de vanzare cumparare ca sa o pot scoate de la impozit acesta refuza.Cum as putea sa procedez ca sa scot masina de la impozit avand in vedere ca el refuza sa facem actele? Multumesc.
Aveti martori pentru efectuarea tranzactiei? Trebuie sa il dati in judecata daca nu vrea sa perfecteze actele. Este vina dvs ac ati acceptat sa instrainati masina fara contract de v/c.